Умови доступності закладу для навчання осіб з особливими потребами

УМОВИ доступності для навчання осіб з особливими потребами

комунального закладу освіти ДНІПРОВСЬКА ГІМНАЗІЯ №75

Дніпровської міської ради

«Інклюзивне навчання»- це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей» (Концепція розвитку інклюзивної освіти. Наказ МОН від 01.10.2010 № 912)

Інклюзивне навчання означає, що всі учні можуть навчатися в школах за місцем проживання, в загальноосвітніх класах, в яких в разі необхідності їм буде надаватися підтримка як у навчальному процесі, так і з перепланування школи, класів, програм і діяльності з тим, щоб всі учні без виключення навчалися і проводили час разом.

Організація доступності закладу для навчання дітей з особливими освітніми потребами
за умови навчання
дітей даної категорії

Умови доступності:

1. Безперешкодний рух комунікаційними шляхами, поверхня рівна та неслизька як у приміщенні, так і на прилеглій території;
  2. Пристосований пандус до головного входу закладу;
  3. Вхід прямий і рівний, вхідні двері скляні;
  4. У наявності шкільне обладнання (ростові меблі, гральні куточки, спортивне обладнання);
  5. На території закладу гарна якість зовнішнього штучного освітлення (ліхтарі - 5 штук), які встановлені на будівлі;
  6.  Для забезпечення умов для проведення фізичного виховання на відкритому просторі є:
  • Футбольне поле;
  • Тренажерний майданчик.
  1.  Коридори широкі (5,5метри), предмети інтер’єру в коридорах не ускладнюють пересування дітей з особливими потребами;
  2. Створена система освітлення, що відповідає вимогам всіх категорій користувачів.